Název - téma disertační práce: Dramaturgie, inscenace a instalace v sepulkrální architektuře a funerálním designu
Školitel: Mgr. Ondřej Váša, Ph.D.
Anotace:
Záměrem práce je zkoumání možností fyzické formy vzpomínky v dnešním globalizovaném světě bez odkazů. Analýza historického vývoje a přístupů k pohřbívání a vzpomínání zhmotněných v sepulkrální architektuře a funerálním designu je porovnávána s kontextem současného civilizačního vývoje, jeho vyslovených i nevyslovených potřeb a kladených požadavků, které mnohdy tvoří paradoxní kombinaci.
Předmětem pátrání je objekt, jako tvůrčí umělecké dílo, které zvládne uspokojit současné potřeby a zároveň obstojí v rámci všeobecně uznávaných a věčných paradigmat.
Pohřeb veteránů z 1. světové války, St. John's, (The Rooms/Public domain)
Doktorandka započala svá studia architektury na FUA TUL, magisterský titul získala na FA ČVUT. Po pracovních zkušenostech z malých i velkých architektonických ateliérů se vrátila ke studiu, na jehož motivaci se velkým dílem podílel docent Petr Rezek, který byl prvních pár let jejím školitelem.